La Vulcan, PSD a demonstrat la votul intern că rămâne o echipă unită / Comunicat PSD Vulcan

ile cu dragneaConducerea Organizației Municipale PSD Vulcan mulțumește tuturor membrilor de partid care au participat în data de 11 octombrie 2015 la acțiunea de desemnare a candidatului pentru funcția de președinte PSD la nivel național, se arată într-un comunciat de presă al organizaței politice, primit la redacție.

”Apreciem că numărul mare atât al participanților cât și al voturilor pentru alegerea președintelui PSD, exprimă în mod cât se poate de clar faptul că membrii noștri de partid sunt solidari și responsabili. Dincolo de dimensiunea politică a participării de ieri, considerăm că am fost cu toții împreună într-un exercițiu de maturitate socială și civică, de implicare masivă în viața comunității noastre, fiind pe deplin conștienți că responsabilitatea pe care ne-o asumăm cu toții, este deosebit de importantă în această perioadă de evoluție a societății românești în ansamblul ei. Opțiunea noastră de la scrutinul de ieri ne obligă să rămânem în continuare la fel de uniți, la fel de responsabili și de implicați în susținerea tuturor proiectelor care permit dezvoltarea comunității noastre”, a declarat Gheorghe Ile, președintele Organizației PSD Vulcan.

Social-democrații din municipiul Vulcan își exprimă convingerea că votul din 11 octombrie este o garanție a împlinirii în viitorul apropiat dar și cel pe termen mediu și lung a aspirațiilor membrilor noștri de partid și ale familiilor acestora, pentru o viață mai bună în municipiul Vulcan și în România.