Actrița Nicoleta Bolcă este ”Omul Anului 2015” în Valea Jiului ! / Lista completă a câștigătorilor, aici.

nicoleta bolcaGala Premiilor Exclusiv și-a desemnat astăzi câștigătorii celei de-a XVI-a ediții a acestui prestigios eveniment public, menit să recompenseze activitatea personalităților publice locale din Valea Jiului pentru anul precedent și modul în care aceasta a fost reflectată în presa locală.

Echipa ”Exclusiv Media Group” organizatorul acestui eveniment a decis să acorde titlul de ”Omul Anului 2015” în Valea Jiului actriței Nicoleta Lucreția Bolcă, directorul Teatrului Dramatic Ion D. Sârbu din Petroșani.

IATĂ LISTA COMPLETĂ A LAUREAȚILOR ”PREMIILOR EXCLUSIV” DIN ACEST AN:

Omul anului 2015 în Valea Jiului – NICOLETA LUCREȚIA BOLCĂ (actor, diector al Teatrului Dramatic Ion D. Sârbu din Petroșani)

***

Premiu de excelență pentru întreaga carieră academică – NICOLAE ILIAȘ (profesor universitar doctor inginer, membru al Academiei Oamenilor de Știință, fost Rector al Universității din Petroșani);

Premiu de excelență pentru întreaga carieră social-educațională – VALERIA POPESCU (profesor coordonator al Centrului de Zi Petrila, președinte al filialei județului Hunedoara pentru organizația ”Salvați copiii”)

Premiu de excelență pentru activitatea în domeniul minier – MIHAELA GĂLĂȚAN (inginer CFL EM Lonea)

Premiu de excelență în domeniul artistic – NICOLAE NICOARĂ (coordonator al Ansamblului Parângul Petroșani, multiplu laureat al celor mai importante festivaluri naționale și internaționale de dans)

Premiu de excelență în domeniul sportiv și de salvare montană – DUMTRU BÂRLIDA (șeful Serviciului Salvomont Parâng-Petroșani)

***

  • Premiul Exclusiv pentru Activitate Ecumenică – JANOS SZASZ (Preot Biserica Romano-Catolică ”Sf. Varvara” Petroșani)
  • Premiul Exclusiv pentru Activitate în domeniul Turismului și pentru ”Cea mai bună imagine publică” – EMIL PĂRĂU (proprietar Comexim R Lupeni, investitor stațiunea turistică Straja)
  • Premiul Exclusiv pentru Activitate Politică și Parlamentară – HARALAMBIE VOCHIȚOIU (Senator UNPR de Valea Jiului)
  • Premiul Exclusiv pentru Activitate Politică și Parlamentară – CRISTIAN RESMERIȚĂ (Deputat PSD de Valea Jiului)
  • Premiul Exclusiv pentru Activitate Politică și pentru Administrația Publică Regională – ADRIAN NICOLE DAVID (Președintele Consiliului județean Hunedoara)
  • Premiul Exclusiv pentru Activitate Politică – CONSTANTIN BRÂNDUȘE (Președinte PNL Lupeni)
  • Premiul Exclusiv pentru debut în viața politică locală – DAN MARINESCU (Președinte TNL Vulcan)
  • Premiul Exclusiv pentru ”Cea mai bună instituție financiară locală” – CAR UNIREA IFN Petroșani
  • Premiul Exclusiv pentru Activitate Educațională Instituțională – COLEGIUL TEHNIC ”DIMITRIE LEONIDA” Petroșani
  • Premiul Exclusiv pentru ”Cea mai bună instituție de cultură” – TEATRUL DRAMATIC ”ION D. SÎRBU” Petroșani
  • Premiul Exclusiv pentru ”Cel mai bun om de afaceri” – CONSTANTIN DICU (proprietar și manager al firmei Diacom Lupeni)
  • Premiul Exclusiv pentru Activitate Economică, de Management și Cercetare – GEORGE ARTUR GĂMAN (director general INCD INSEMEX Petrșani)
  • Premiul Exclusiv pentru Activitate Economică și Managerială – COSTEL AVRAM (director general Apa Serv Valea Jiului)
  • Premiul Exclusiv pentru managementul unei unități medicale – DORU NEAMȚU (Spitalul Municipal Lupeni)
  • Premiul Exclusiv pentru managementul unui club sportiv – ZOLTAN TOTH (director Clubul Sportiv Școlar Petroșani)
  • Premiul Exclusiv pentru management în domeniul financiar – DUMITRU RĂSCOLEAN (Președinte CAR Parîngul IFN Petroșani)
  • Premiul Exclusiv pentru Administrație Publică Locală – TIBERIU IACOB RIDZI (Primarul municipiului Petroșani)
  • Premiul Exclusiv pentru Investiții Publice Locale – GHEORGHE ILE (Primarul municipiului Vulcan)
  • Premiul Exclusiv pentru Administrație Publică Locală – ILIE PĂDUCEL (Primarul orașului Petrila)
  • Premiul Exclusiv pentru Invstiții Publice Locale – DĂNUȚ BUHĂESCU (Primarul orașului Uricani)
  • Premiul Exclusiv pentru Acvtivitatea din Consiliul județean – NICOLAE IVĂNUȘ (consilier județean UNPR)
  • Premiul Exclusiv pentru Activitatea din Consiliul local – DOINIȚA MARIA BĂLĂNESC (consilier local PNL Petrila)
  • Premiul Exclusiv pentru Administrație Locală – CRISTIAN MERIȘANU (viceprimarul municipiului Vulcan)
  • Premiul Exclusiv pentru Administrație Locală – VASILICĂ JURCA (viceprimarul orașului Petrila)
  • Premiul Exclusiv pentru Activitatea de Funcționar Public – CRISTINA MRAZ (Director Direcția pentru Asistență Socială din Primăria municipiului Petroșani)
  • Premiul Exclusiv pentru Activitatea de Ordine Publică – DOREL NEAG (Șeful Poliției Locale din municipiul Petroșani)
  • Premiul Exclusiv pentru Activiatatea Educațională (”Cel mai bun profesor”) – ADINA STAN – profesor de educație muzicală Școala Europeană ”IG Duca” Petroșani
  • Premiul Exclusiv pentru Activitatea Literară și Culturală – VALERIU BUTULESCU (scriitor)
  • Premiul Exclusiv pentru Activitate Civică și Culturală – ION BARBU (artist, președinte al Fundației ”Condiția Română” pentru proiectul de salvare a perimetrului minier al EM Petrila în scop cultural)
  • Premiul Exclusiv pentru Activitate Culturală și Artistică – SERGIU CRISTIAN IANZA (artist plastic, Președintele Asociației Ianza Art Inter-Cultural Petroșani, pentru succesul taberelor artistice de creație de la Petroșani)
  • Premiul Exclusiv pentru Activitate Artistică – OANA LICIU GOGU (actor Teatrul Dramatic Ion D. Sîrbu din Petroșani)
  • Premiul Exclusiv pentru Activitate Artistică – Tinere Speranțe – MONICA ȚUGULEA (solist de muzică ușoară și populară-11 ani)
  • Premiul Exclusiv pentru Activitate Civică și Culturală – OVIDIU RIZOPOL (membru al asociației Petro Aqua, promotor al proiectului de repunere în valoare a rolului municipiului Petroșani în construcția creației brâncușiene ”Coloana Infintului”)
  • Premiul Exclusiv pentru Activitate Civică și Culturală – DUMITRU GĂLĂȚAN JIEȚ (scriitor, promotor al demerusilor pentru reconsiderarea definiției de ”momârlan” în Dicționarul Explicativ al Limbii Române)
  • Premiul Exclusiv pentru Activitate Sportivă – ELENA BECZE (antrenor al lotului național de junioare gimnastică aerobică, profesor la CSȘ Petroșani)
  • Premiul Exclusiv pentru Activitate Sportivă – RĂZVAN MARCU (sportiv CSM Deva-secția tir cu arcul Aninoasa, multiplu campion național la tir cu arcul).

PREMIILE EXCLUSIV PENTRU MEDIA:

Premiu de excelență – OVIDIU PÂRÂIANU

Premiu Exclusiv pentru întreaga carieră jurnalistică – GENU TUȚU

Cel mai bun ziar – CRONICA VĂII JIULUI (Director: Marius Mitrache)

Cel mai bun program de știri TV – ȘTIRILE MONDO TV (Producător: Diana Mitrache)

Cel mai bun jurnalist – MONIKA BACIU (Cronica Văii Jiului)

Cel mai bun jurnalist de televiziune – IONUȚ DRĂGOTESC

Cel mai bun manager/editor – CĂTĂLIN DOCEA (Ziarul Văii Jiului)

Cel mai bun director – CORNEL PINTEA

Cel mai bun redactor șef – MARIAN BOBOC (Ziarul Văii Jiului)

Cel mai bun editorialist – RAMONA ROȘULESCU (Gazeta de Dimineață)

Cel mai bun realizator TV – GHEORGHE CHIRVASE (Emisiunea ”7 Zile”)

Cel mai bun jurnalist din on-line – CARMEN PREDA-COSMAN (Avântul Liber.ro)

Cel mai bun reporter TV – ADINA PĂDURARU (Kapital TV)

Cel mai bun fotoreporter – ILIE PINTEA (Radio România)

Cel mai bun jurnalist de investigații – ILEANA FIRȚULESCU (Cronica Văii Jiului)

Cel mai bun redactor de presă scrisă – CORNELIU BRAN (Ziarul Văii Jiului)

Cel mai bun corespondent de presă – ROBERT WAGNER (Antena Grup)

Cel mai bun reporter de presă scrisă – ANGELLA DUMITRAȘCU (Valea Jiului)

Cel mai bun tehnician TV – FLORIN GHEORGHE (Mondo TV)

Cel mai bun tehnoredactor de presă scrisă – GEZA SZEDLACSEK (Cronica Văii Jiului)