Voluntarii Petrilei la Ziua Națională de Curățenie

petrila5După cum informează primarul Vasile Jurca, orașul Petrila s-a alăturat și anul acesta Campaniei naționale de curățenie desfășurată sub genericul ”Let’s Do It, Romania!”.

”Un număr mare de voluntari, profesori și elevi, au participat, astăzi, la acțiunile de ecologizare din orașul nostru. Îi felicit și le mulțumesc tuturor pentru inițiativă și implicare! Mă bucur că cetățenii orașului nostru au înțeles cât de important este să trăim într-un mediu curat, drept dovadă este numărul sacilor cu deșeuri, acesta fiind vizibil mai mic decât în anii trecuți”, spune primarul Petrilei, Vasile Jurca.

Potrivit bilanțului acțiunii de ecologizare a mai multor zone de pe raza orașului Petrila, un număr de 95 de voluntari au adunat și depus la centrul de salubritate 225 de saci de deșeuri.

petrila4

petrila1