Diplome de excelență pentru sportivii de performanță ai județului Hunedoara

consiliul-judetean-sedintaConsiliul județean Hunedoara a aprobat astăzi acordarea unui număr de 57 de ”Diplome de Excelență” pentru sportivii din cadrul mai multor cluburi din județul Huneodara care au obținut rezultate meritorii în competiții naționale și internaționale.

”Ţinând cont de meritele deosebite în activitatea desfăşurată de o serie de sportivi de performanță din județul Hunedoara, am propus Consiliului județean aprobarea proiectului privind acordarea unor diplome de ”EXCELENŢĂ” acestor reprezentanți de cinste ai spotului hunedoream, care au reuşit, pe parcursul anului 2016, să promoveze judeţul Hunedoara pe plan naţional şi mondial, reprezentându-ne la cel mai înalt nivel în domeniile sportive cum sunt: gimnastica, judo, karate, futsal, arte marţiale, atletism, box, alpinism, precum şi în domeniul inovaţiei, prin cei doi inventatori care ne-au reprezentat la cel mai înalt nivel, la saloanele internaţionale în domeniu”, a declarat Laurențiu Nistor, președintele Consiliului județean Hunedoara.

Cei 57 de sportivi premiați de Consilul județean sunt:

1. Golgotă Denisa – Maria Lotul naţional de gimnastică Deva gimnastă
2. Crişan Ioana – Teodora Lotul naţional de gimnastică Deva gimnastă
3. Ghiciuc Carmen – Adela Lotul naţional de gimnastică Deva gimnastă
4. Cîmpian Olivia Lotul naţional de gimnastică Deva gimnastă
5. Botnaru Corina – Alisia Lotul naţional de gimnastică Deva gimnastă
6. Forminte Valerian – Nicolae Lotul naţional de gimnastică Deva colectiv tehnic
7. Cosma Liliana Lotul naţional de gimnastică Deva colectiv tehnic
8. Cotuţiu Florin – Adrian Lotul naţional de gimnastică Deva colectiv tehnic
9. Nicolai Daniela Lotul naţional de gimnastică Deva colectiv tehnic
10. Nicolai Remus Lotul naţional de gimnastică Deva colectiv tehnic
11. Micu Maria – Ramona Lotul naţional de gimnastică Deva colectiv tehnic
12. Popa Adela – Olimpia Lotul naţional de gimnastică Deva colectiv tehnic
13. Oltean Veronica – Sanda Lotul naţional de gimnastică Deva colectiv tehnic
14. Resiga Ciprian – Marius Lotul naţional de gimnastică Deva colectiv tehnic
15. Jic Mihaela Lotul naţional de gimnastică Deva colectiv tehnic
16. Vorodi Mădălina Maria Lotul naţional de gimnastică Deva colectiv tehnic
17. Căliment Liliana Lotul naţional de gimnastică Deva colectiv tehnic

 

 

18. Chiss Daniela – Mihaela Centrul naţional de judo feminin Deva Judo Locul I Cupa Europei Cadete – Cluj Napoca; Locul II Cupa Cupa Europei Cadete Antalya Turcia,
19. Şoş Eric Club Sportiv Elit Center Hunedoara Karate ,Locul I Campionatul Mondial Polonia
20. Dobrescu Andrei – Alexandru Club Sportiv Elit Center Hunedoara karate , Locul I Campionatul Mondial Polonia
21. Gheorghe Mihai – Lucian Club Sportiv Elit Center Hunedoara karate Locul I Campionatul Mondial Polonia
22. Al – Ioani Ion Fotbal Club Autobergamo futsal
23. Iancu Vlad Octavian Fotbal Club Autobergamo futsal
24. Ignat Florin Fotbal Club Autobergamo futsal
25. Letra Da Costa Ferreira Paulo Josue Fotbal Club Autobergamo futsal
26. Matei Marius Cristian Fotbal Club Autobergamo futsal
27. Moreira Vieira Nuno Alexandre Fotbal Club Autobergamo futsal
28. Obadă Cristian Fotbal Club Autobergamo futsal
29. Pânzaru Liviu – Adrian Fotbal Club Autobergamo futsal
30. Tacot Sergiu Fotbal Club Autobergamo futsal
31. Toniţă Toni – Petrişor Fotbal Club Autobergamo futsal
32. Dan Robert – Alexandru As Fuji Vulcan arte marţiale, Locul III Campionatul European Moscova
33. Sitoianu Bogdan Ioan CNS Cetate Deva Atletism,  Locul III  Campionatul European Tbilisi
34. Mălăuţă Miruna – Mihaela CSM Jiul Petroşani Karate Locul II Campionatul European Nove Zamky
35. Polifronie Andreea – Izabela CSM Jiul Petroşani Karate  Locul II Campionatul European Nove Zamky
36. Păcurar Ştefania – Alexandra CSM Jiul Petroşani Karate Locul III Campionatul European Nove Zamky
37. Cebuc Adrian – Constantin CSM Jiul Petroşani Karate Locul III Campionatul European Nove Zamky
38. Cristesc Vlad – Constantin CSM Jiul Petroşani Karate Locul III Campionatul European Nove Zamky
39. Gîrleanu Cosmin – Petre Asociaţia de Box Hunedoara Box Campion Mondial
40. Marcu Alexandra – Flavia Asociaţia Club Evoluţii Almaşu Sec alpinism
41. Marcuş Răzvan – Marcel Brad inventator
42. Birtok Băneasă Corneliu Asociaţia Corneliu Grup Inventator

 

43. Iovănesc Luana – Mihaela Colegiul Naţional de Informatică „Traian lalescu” Hunedoara Premiul II Olimpiada Internaţională de Lectură
44. Prcsina Fabiani – Gabriel – Andrei Şcoala Gimnazială „I.G.Duca” Petroşani Premiul I Concursul Internaţional Nice Cote D Azour
45. Balan Flavius – Sebastian Liceul de Arte „Sigismund Toduţă” Deva Premiul I Concursul Internaţional de Muzică de Cameră, Pian şi Compoziţie Siebenburger
46. Negrea – Drucan Daniel  Răzvan Liceul de Arte „Sigismund Toduţă” Deva Premiul I Concursul Internaţional de Muzică de Cameră, Pian şi Compoziţie Siebenburger
47. Logojan Mircea – Vasile Liceul de Arte „Sigismund Toduţă” Deva Premiul I Concursul Internaţional de Muzică de Cameră, Pian şi Compoziţie Siebenburger
48. Circilă Alexandra Liceul de Arte „Sigismund Toduţă” Deva Premiul I, The 16th International Environmental Children’s Drawing Contest Japonia
49. Rezmeriţă Ingrid – Delia Liceul de Arte „Sigismund Toduţă” Deva Premiul I, The 16th International Environmental Children’s Drawing Contest Japonia
50. Bota Denisa – Alexandra – Mădălina, CNS Cetate Deva Atletism, Locul III Campionatul Balcanit Krusevac Serbia
51. Popa Mihai – Alin CNS Cetate Deva Gimnastică aerobică, Locul I Slovak Aerobic Open
52. Ionuţi David – Cristian CNS Cetate Deva Judo, Campionatul Balcanic Skopje, Macedonia, Locul III
53. Fodor Denisa – Iuliana CNS Cetate Deva Lupte libere, Locul III, Turneul Internaţional Tehesalonik, Grecia
54. Iacob Victor – Ştefan CSS Hunedoara Locul I Înot, Concurs Internaţional Zagreb, Croaţia
55. Mera Raluca CSS Hunedoara Locul III Înot, Concurs Internaţional Zagreb, Croaţia
56. Budriş Daria – Anastasia CSS Hunedoara Locul I Înot, Concurs Internaţional Zagreb, Croaţia
57. Fodor Orsylia Liceul Teoretic Teglas Gabor Deva Menţiuni Matematică Concurs Internaţional