Încrederea de care se bucură primarul municipiului Lupeni, Lucian Resmeriță (candidatul PSD pentru un nou mandat de primar) dar și încrederea de care se bucură, în general, echipa social-democraților din municipiul Lupeni se concretizează, tot mai mult, în dorința cetățenilor de a fi parte a acestei mari și frumoase familii politice.
Potrivit unei informații prezentate de Lucian Resmeriță, vicepreședinte al Organizației PSD Lupeni, numai în ultimele săptămâni, un număr de 411 cetățeni din municipiul Lupeni au luat decizia de a se înscrie oficial în partid. Aceștia au semnat, în acest scop, și adeziunile prin care au devenit, de drept, membri ai PSD Lupeni.
![](https://i0.wp.com/ziarulexclusiv.ro/wp-content/uploads/2020/02/LUCIAN2.jpg?resize=281%2C345)
Acesta a mai precizat că Organizația PSD Lupeni are în continuare ”porțile deschise” pentru cetățenii care doresc să se implice activ în viața politică locală, în calitate de membri ai acestei mari echipe politice.