Cu toate că este deja percepută, atât la nivelul comunității locale din municipiul Lupeni, cât și pe scena politică hunedoreană drept o organizație politică puternică, cu oameni care se bucură de încrederea cetățenilor din localitate, Organizația municipală Lupeni a Partidului Social Democrat condusă de senatorul Cristian Resmeriță se pregătește cu aceeași seriozitate, atenție și implicare ce caracterizează această echipă politică, și pentru anul 2024.
În acest context, în cursul zilei de joi, 8 februarie 2024 la sediul PSD Lupeni a avut loc o întârlnire a membrilor Organizației PSD Lupeni cu conducerea locală și județeană a partidului. ca de fiecare dată, sediul PSD Lupeni sa dovedit a fi neîncăpător, aproximativ 250 membri de partid fiind prezenți la această ședință, în care au fost trasate primele linii generale de acțiune prin care social-democrații din Lupeni vor ataca anul electoral 2024. Practic, se poate spune că Organizația PSD Lupeni începe campania electorală în forță, la fel cum a făcut-o de fiecare dată.
![](https://i0.wp.com/ziarulexclusiv.ro/wp-content/uploads/2024/02/VVE_4955-1.jpg?resize=800%2C532&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/ziarulexclusiv.ro/wp-content/uploads/2024/02/VVE_4898-1.jpg?resize=800%2C532&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/ziarulexclusiv.ro/wp-content/uploads/2024/02/VVE_4747.jpg?resize=800%2C532&ssl=1)