Dănuț Buhăescu – primar cu scor zdrobitor la Uricani: peste 80 %

primar PSD UricaniDănuț Buhăescu a cîștigat așegerile locale de la Uricani cu un scor zdrobitor. Acesta a obținut 80,02% din sufragiile alegătorilor din acest oraș, ceilalți candidați reușind să adune doar 16,02% (Constantin Zaharia-PNL), respectiv 3,78% (Stefan Băutu-Alianța pentru Hunedoara).

Rezultalele de la Uricani sunt finale și oficiale.

”Vreau să le mulțumesc tuturor cetățenilor din orașul Uricani și din zonele rurale componente care mi-au acordat votul lor de încredere într-un număr atât de mare. Pentru mine, acest lucru nu înseamnă altceva decât confirmarea faptului că lucrurile pe care am reușit să le ducem la îndeplinire în anii anteriori pentru cetățenii din orașul nostru au fost apreciate de dumneavoastră. În același timp, înseamnă o respnsabilitate și mai mare pentru mine, pentru că acesta este cel mai mare sscor pe care l-a obținut vreun primar în istoria ultimilor 25 de ani în orașul nostru, iar acest lucru, categoric, mă obligă și pe mine la mai mult”, a declarat Dănuț Buhăescu, primarul orașului Uricani.