![](https://i0.wp.com/ziarulexclusiv.ro/wp-content/uploads/2020/10/stefan4.jpg?resize=492%2C272)
Deși lucrările avansează conform graficului, primarul Lucian Resmeriță verifică în mod constant modul în care sunt implementate proiectele de investiții publice în această zonă. Așa s-a întâmplat și marți, 27 octombrie 2020, când alături de alți reprezentanți ai administrației locale și ai antreprenorilor care lucrează la proiectele de investiții din cartierul Ștefan, primarul municipiului Lupeni a inspectat șantierele pentru a se asigura că activitățile se derulează conform proiectelor de execuție și, mai ales, conform graficului convenit.
![](https://i0.wp.com/ziarulexclusiv.ro/wp-content/uploads/2020/10/stefan3.jpg?resize=174%2C358)
![](https://i0.wp.com/ziarulexclusiv.ro/wp-content/uploads/2020/10/stefan2.jpg?resize=515%2C251)
În paralel cu aceste importante lucrări de infrastructură edilitară, tot în cartierul Ștefan se lucrează intens și la configurarea viitorului teren de sport și al viitorului parc care vor fi amenajate în zonă. ”Proiectul pe care Primăria Lupeni îl derulează în cartierul Ștefan pentru realizarea unui parc de odihnă și recreere, precum și a unui teren de sport se află, de asemenea, în plin proces de execuție, iar lucrările avansează conform graficului. Acest proiect este unul deosebit de important pentru mine, pentru că am decis să facem aceste investiții ca răspuns la solicitările primite, în mod expres, de la cetățenii din acest cartier pe care eu îl consider nu doar unul dintre cele mai vechi, ci și unul dintre cele mai importante din comunitatea noastră”, a mai spus Lucian Resmeriță, primarul municipiului Lupeni.
![](https://i0.wp.com/ziarulexclusiv.ro/wp-content/uploads/2020/10/tefran3.jpg?resize=485%2C273)
Desigur, dincolo de aceste investiții, pe raza municipiului Lupeni se derulează și alte lucrări care au ca scop reabilitarea și modernizarea infrastructurii publice, fiind vizate toate cartierele municipiului unde astfel de investiții sunt necesare.