![](https://i0.wp.com/ziarulexclusiv.ro/wp-content/uploads/2020/10/radu-barb.jpg?resize=471%2C343)
În aceste condiții, pe postul vacant de la Camera Deputaților a fost validat în cursul zilei de marți, 27 octombrie 2020, următorul supleant de pe listele PSD Hunedoara de la alegerile din 2016, acesta fiind Radu Barb.
Radu Barb a depus, marți, jurământul de credință în funcția de deputat în Parlamentul României.
Radu Barb a fost director al Agenției de Dezvoltare Economico-Socială a județului Hunedoara și director al Asociației de Dezvoltare Intercomunitară Aqua Prest Hunedoara.