![](https://i0.wp.com/ziarulexclusiv.ro/wp-content/uploads/2018/04/cristi-resmerita.jpg?resize=519%2C354)
![](https://i0.wp.com/ziarulexclusiv.ro/wp-content/uploads/2020/11/AVIZ-COMISIA-BUGET-FINANTE.png?resize=238%2C300)
![](https://i0.wp.com/ziarulexclusiv.ro/wp-content/uploads/2020/11/AVIZ-COMISIA-PENTRU-EGALITATE-DE-SANSE-5.png?resize=232%2C249)
Astfel, Proiectul de Lege privind modificarea și completarea Legii 153/2017 privind salarizarea personalului plătit din fonduri publice, în sensul propus de inițiator, merge către Raportul final și, de aici, la votul în plenul Camerei Deputaților, cu toate aprobările și avizele necesare favorabile, excepție făcând doar avizul Comisiei pentru Învățământ, care nu este însă unul decisiv pentru parcursul proiectului de lege. Raportul final urmează să fie dat de către Comisia de Muncă a Camerei Deputaţilor, iar senatorul Resmeriță se declară optimist că și acesta va fi unul corespunzător.