![](https://i0.wp.com/ziarulexclusiv.ro/wp-content/uploads/2019/05/nemeth11.jpg?resize=508%2C338)
![](https://i0.wp.com/ziarulexclusiv.ro/wp-content/uploads/2020/11/nem3.jpg?resize=464%2C310)
De curând, la Sibiu, acolo unde a avut loc Salonul Internațional de Artă Fotografică al României, eveniment derulat sub sigla Asociației Internaționale a Artiștilor Fotografi (AFIAP) unde maestrul Nemeth este membru de onoare, două dintre lucrările de artă fotografică ale acestuia și-au găsit un binemeritat loc pe simeze alături de alte câteva zeci de impresionante lucrări de artă fotografică.
![](https://i0.wp.com/ziarulexclusiv.ro/wp-content/uploads/2020/11/nem1.jpg?resize=482%2C322)
![](https://i0.wp.com/ziarulexclusiv.ro/wp-content/uploads/2020/11/nem2.jpg?resize=464%2C310)
Suntem convinși că optimismul maestrului Nemeth, dar mai ales superbele sale creații, care confirmă încă o dată (dacă mai era nevoie !) perenitatea stilului ”belle arte” în fotografie, chiar și în condițiile din ce în ce mai ”agresive” ale stilului creativ, obsesiv ”lucrat”, ce pare să domine expozițiile timpurilor prezente, este în măsură să ne facă să trecem cu același optimism peste perioada grea pe care o traversăm și noi, alături de întreaga umanitate.
Dintre fotografiile de ”Top 10” ale maestrului Francisc Nemeth, cu permisiunea autorului, vă prezentăm aici o parte din ultimele lucrări expuse la nivel internațional.
![](https://i0.wp.com/ziarulexclusiv.ro/wp-content/uploads/2020/11/nem4.jpg?resize=466%2C311)
Felicitări și mulțumiri, pentru toate acestea, maestre Francisc Nemeth !
![](https://i0.wp.com/ziarulexclusiv.ro/wp-content/uploads/2020/11/nem5.jpg?resize=343%2C515)
Fotografii: (c) Francisc Nemeth