![](https://i0.wp.com/ziarulexclusiv.ro/wp-content/uploads/2020/10/pro1.jpg?resize=459%2C258)
Acestora li se alătură o echipă de specialiști cu experiență în domeniile juridic, economic, social, sport, tineret, management și antreprenoriat, listele complete pentru Parlament ale Pro România fiind, în județul nostru, alcătuite din următorii candidați:
* Pentru Camera Deputatilor; Sorin Marica, Emil Ioan Rîșteiu, Dorina Băncilă, Iulian Opriș, Adelin Rotariu, Cristian Vardea, Sîrbu Marius, Iulia Rus;
* Pentru Senat: Dacian Ciodaru, Adrian Zvîncă, Florea Maria, Ovidiu Oproescu, Albescu Adrian
”Ajustăm și mergem mai departe! O nouă pagină se adaugă la capitolul politic al vieții mele! Mulțumesc tuturor celor care mi-ați scris aproape zi de zi și mi-ați sugerat, explicat, îndemnat și motivat să fac acest pas. Mulțumesc tuturor celor cu care m-am întâlnit în ultima perioadă și au mai pus o treapta la intenția mea de a schimba ceva în politică. Mulțumesc vouă, hunedorenilor, că dați încredere tinerilor! Și, nu în ultimul rând, mulțumesc colegilor din PRO Ro Hunedoara (ALDE și Pro Ro) – în frunte cu Emil Rîșteiu – că mi-au dat șansa să fiu pe prima poziție a listei de la Senat”, a declarat Dacian Ciodaru, candidatul pentru Senat al Pro România Hunedoara.
![](https://i0.wp.com/ziarulexclusiv.ro/wp-content/uploads/2020/10/pro2.jpg?resize=479%2C320)