![](https://i0.wp.com/ziarulexclusiv.ro/wp-content/uploads/2020/11/sl1.jpg?resize=499%2C374)
”Tragedia de la Piatra Neamț ne demonstrează încă o dată cât de necesare sunt investițiile în spitale. Pentru mine ca primar întotdeauna sănătatea oamenilor a fost prioritară, astfel că Primăria Municipiului Lupeni a alocat fonduri importante pentru modernizarea si dotarea Spitalului Municipal Lupeni, spital care tratează și bolnavi de COVID. Chiar și în aceste condiții, am solicitat conducerii Spitalului Municipal Lupeni să efectueze împreună cu ISU un control amănunțit al tuturor instalațiilor și al aparaturii din dotare”, a declarat primarul Lucian Resmeriță.
![](https://i0.wp.com/ziarulexclusiv.ro/wp-content/uploads/2020/11/sl2.jpg?resize=463%2C347)
Totodată, primarul Lucian Resmeriță se declară profund afectat de tragedia de la Piatra Neamț și transmite condoleanțe familiilor îndoliate de aceste nefericit accident.