![](https://i0.wp.com/ziarulexclusiv.ro/wp-content/uploads/2022/02/273000765_260217459594162_8817980671355284909_n.jpg?resize=400%2C270)
Adrian Oprițescu este de profesie inginer, a început activitatea profesională în anul 1992, este căsătorit, are doi copii și este pasionat de sport.
”Din funcția de consilier județean, sunt pregătit să susțin toate proiectele de care județul Hunedoara are nevoie. Sunt de părere că județul Hunedoara este o destinație turistică fabuloasă, cu un potențial extraordinar: fie că vorbim de turism montan, religios și rural, fie că aducem în discuție patrimoniul istoric și cultural, indiscutabil, AVEM cu ce să ne mândrim!. Trebuie doar să știm cum să punem în valoare aceste bogății!”, a declarat Adrian Oprițescu.