În municipiul Orăștie a fost inaugurată vineri, 19 iunie 2026, cea de-a 75-a creșă realizată la nivel național în cadrul Programului guvernamental „Sfânta Ana”, finanțat prin Planul Național de Redresare și Reziliență (PNRR). La eveniment au participat ministrul Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației, Cseke Attila Zoltan, prefectul județului Hunedoara, Széll…