Primarul municipiului Lupeni, Lucian Resmeriță a participat, la finalul săptămânii, la discuțiile din cadrul Comitetului Director al Asociației Municipiilor din România, unde alături de primari ai localităților cu rang de municipiu din țară au participat ministrul Investițiilor și Fondurilor Europene, Ioan Marcel Boloș și ministrul Mediului, Tánczos Barna. Potrivit edilului…