Cei mai buni șahiști români ai momentului au fost premiați, marți, 6 decembrie 2022, la Alba-Iulia, în cadrul evenimentului intitulat ”Gala Șahului Românesc”, organizat de Federația Română de Șah. Cu acest prilej, Vlad Ardeleanu – președintele Federației Române de Șah a înmânat o ”Diplomă de excelență” Consiliului județean Hunedoara pentru…