Concursul de desen ”Lupul de argint”, desfășurat la Lupeni sub egida Asociației Culturale ”Iosif Tellmann”, și-a desemnat câștigătorii. Ajuns la cea de-a XVI-a ediţie, concursul de desen a avut, în acest an, tema: ”O călătorie în lumea florilor”. S-au înscris în concurs un număr record de elevi, respectiv 206 din…