Începând de astăzi, 1 mai 2024, turiștii care doresc să viziteze situl arheologic de la Grădiștea de Munte pot sta mai mult timp aici, deoarece administrația sitului anunță că s-a trecut la programul de vizitare specific sezonului de vară. Astfel, până în 30 septembrie 2024, Capitala Daciei de la Sarmizegetusa…