Tribunalul județean Hunedoara va fi condus, începând din 17 iulie 2024, de judecătoarea Gianina-Viorica David. Secția pentru judecători a Consiliului Superior al Magistraturii a hotărât numirea acesteia în funcția de președinte al Tribunalului Hunedoara, ca urmare a validării rezultatelor concursului organizat în prima jumătate a anului 2024. Gianina-Viorica David și-a început…