O veste bună pentru elevii din Petrila este aceea că, de anul viitor, după vacanța de iarnă, aceștia se vor întoarce la Școala gimnazială „I.D. Sîrbu”, într-un spațiu educațional complet renovat și modernizat. Școala gimnazială „I.D. Sîrbu” a cunsocut în acest an investiții semnificative în urma cărora s-a transformat într-un…