Dintre toate nevoile, împlinirea omului prin cunoaştere şi educaţie, este cea mai de seamă. Biblioteca a rămas printre puţinele instituţii unde oamenii pot învăţa, descoperi, împărtăşi experienţele, cunoştinţele şi pasiunile lor. Ea continuă să fie accesibilă şi atunci când pregătirea şcolară s-a încheiat. Biblioteca este loc de întâlnire cu marile…