Trei eleve de la Colegiul Național „Aurel Vlaicu” Orăștie, respectiv Anamaria Popoviciu (clasa a IX-a), Maria Braia și Valentina Maria Rujoiu (clasa a XII-a), au fost prezente, într-o vizită de studiu la sediul din Petroșani al INCD-INSEMEX, în cadrul activităților dedicate elaborării unor lucrări metodico-științifice la disciplinele chimie și biologie.…