Emoția este adesea privită ca un obstacol în calea gândirii. Spun asta și din perspectiva unei persoane care este adesea cuprinsă, uneori chiar copleșită, de emoții. Ni se spune că trebuie să fim raționali, obiectivi, detașați. Totuși, claritatea nu apare prin eliminarea emoției, ci prin traversarea ei. În momentele…