Un pas semnificativ în dezvoltarea proiectului strategic TransRegio Hunedoara – Sântuhalm – Autostrada A1, promovat de președintele Consiliului Județean Hunedoara, Laurențiu Nistor, s-a făcut în această săptămână, la București. În cadrul întâlnirii care a avut loc la Ministerul Transporturilor, s-a desfășurat Analiza Multicriterială Etapa 1, în care au fost prezentate…