În municipiul Brad, singura localitate din județul Hunedoara în care mai este furnziată, în prezent, căldură în sistem centralizat, a fost pornită centrala termică de la Gura Barza, iar brădenii racordați la sistemul public de termoficare beneficiază, începând cu data de 1 noiembrie 2023, de căldură îm calorifere. Anunțul a…