Rezultate bune și foarte bune pentru sportivii „Ionuț Team Kempo” din Lupeni la Cupa FSA

La finalul acestei săptămâni, în orașul Bicaz din județul Neamț s-au desfășurat întrecerile de arte marțiale – Kempo din cadrul unei noi ediții a Cupei FSA (Full Contact Submission Art).

La acest eveniment sportiv au fost prezenți și sportivii „Ionuț Team Kempo” din Lupeni care se pregătesc sub îndrumarea antrenorului Ionuț Năsălean.

Aceștia au participat la 3 piramide de concurs, unde au obținut rezultate bune și foarte bune, după cum urmează:

• Dragoș Miron a câștigat Locul 1 la categoria de vârstă 10-12 ani;

Sunt rezultate bune și foarte bune, care confirmă munca depusă cu seriozitate de sportivii „Ionuț Team Kempo” Lupeni. „Mulțumesc părinților pentru încredere , felicitări elevilor pentru rezultatele obținute! Mulțumesc Shihan Sebastian Vasile Petrescu pentru invitație și felicitări pentru organizarea acestei competiții!”, a transmis antrenorul Ionuț Năsălean.

Felicitări, echipei ”Ionuț Team Kempo” Lupeni pentru aceste rezultate care consemnează deschiderea cu dreptul a noului sezon competițional.