Începute undeva pe la mijlocul anilor 1990, lucrările de construcție la proiectului noului Palat Administrativ, care urma să găzduiască birourile administrației locale și județene, au stagnat și, în cele din urmă, au fost sistate în anul 2007. Cei patru coproprietari ai clădirii au renunțat, la vremea respectivă, la acest proiect…