Luni, 22 august 2022, în Auditorium-ul Centrului de Conferințe al Universității Politehnica Timișoara, a avut loc deschiderea oficială a Electronics Summer University (ESU), o școală de vară dedicată elevilor din clasele a XI-a, ajunsă la cea de-a VII-a ediție, organizată de Liga Studenților din Facultatea de Electronică și Telecomunicații (LSFETc),…