La doar câteva zile după ce, urmare a unui protocol încheiat între Sindicatul ”Muntele” și conducerea CEH, document însușit și de ministrul Muncii, Virgil Popescu, la Mina Lupeni au fost demarate procedurile pentru angajarea unui număr de 20 de muncitori în activitatea e producție, luni, 14 noiembrie 2022, a venit…