Ziua Națională a Muntelui a fost sărbătorită, miercuri, 14 septembrie 2022, printr-o amplă acțiune de ecologizare care a avut loc în comuna Sălașu de Sus, poartă de intrare în masivul Retezat. Cei peste 100 de voluntari (elevi de la Sălașu de Sus si Hațeg, reprezentanți ai comunității locale, ai agenților…