Terminalul de plecări interne de la Aeroportul Internațional Timișoara găzduiește, începând din 20 iulie 2023, chiar de Ziua Aviației, o inedită expoziție a studenților de la Facultatea de Arhitectură și Urbanism a Universității Politehnica Timișoara. Încă din semestrul I al anului 6, aceștia au avut de realizat, în cadrul proiectului…