Președintele Consiliului Județean Hunedoara, Laurențiu Nistor, a participat, în această dimineață, la Timișoara, la prima ședință a Comitetului de Monitorizare pentru Programul Regional (PR) Vest 2022-2027. Această structură asigură eficiența și calitatea implementării PR Vest 2021-2027 prin examinarea progreselor înregistrate, a problemelor care influențează performanța programului și a măsurilor luate…