La începutul acestei săptămâni a început, la București, un important forum de prezentare și dezbatere a rezultatelor activității de cercetare, dezvoltare și inovare din România, evenimentul desfășurându-se sub genericul ”România Viitorului”. La evenimentul organizat de Ministerul Cercetării, Inovării și Digitalizării în parteneriat cu Universitatea Politehnica din București, care a avut…