Concursul de fotografie „Toamna la Sarmizegetusa Regia”, organizat de Direcția Generală pentru Administrare Monument și Promovare a Turismului din cadrul Consiliului județean Hunedoara, în luna octombrie, și-a desemnat câștigătorul. Acesta este Amalia Livinschi. Tânăra, care a trimis o fotografie optimistă, un ”autoportret” realizat în cadrul de toamnă al sanctuarului central…