Reprezentanții școlilor partenere din cadrul proiectului Erasmus+, având ca tematică „Alfabetizarea Ecologică prin Pedagogie Orientată spre Acțiune”, coordonat de Școala Gimnazială „Dr. Aurel Vlad” Orăștie, au vizitat Consiliul Județean Hunedoara și s-au întâlnit cu vicepreședintele Alin Țambă. Proiectul derulat de școala din Orăștie cu școli din Funchal (Madeira, PORTUGALIA), Philipsburg,…